Jonas Gahr Støre har sendt sms-a om greier (æ e mot OL, og drittlei, så æ gidd ikke å sette mæ inn i ting mer enn det æ blir hjernevaska av Nordlys til1), og det eneste æ tenke hver gang det nevnes e «Kunne han ikke i det minste ha skrevet det på bloggen sin? Eller på facebook-statusen? «JGS er helt for OL i TOS, lzm, yeah!» Eller på fb-veggen til Bjørge Stensbøl eller noen? SMS e jo så 2006.» (bortsett fra at æ egentlig ikke tenke akkurat det hver gang, men heller nokka deromkring, close enough)
Og Nordlys, som den vakre folkeopplyseren den e, informerte mæ om at kommunen «må ut å leie kontorer». (det småironiske her e at hver gang æ skriv det ned må æ stoppe opp og tenke «men e det egentlig feil?», for så å tenke «måtte ut å leide» og ser at det e galt. Det e galt, sant?) Dog, det mentale bildet av kommunen ute på tur med kontoran sine e litt søtt.
Min kjære far informerte mæ om et tilbud æ ikke kan si nei til, eller i det minste burde takke ja til, så æ vurdere det. (det hadde vært gøy, tror æ, om ikke litt slitsomt) I tillegg til at han lurte på om æ ville dra til Krakow, eller om vi kanskje burde prøve oss på Beijing (det va da æ innså kor bortskjemt æ e: han sa «Beijing?» (meget hypotetisk, men æ vet at æ hadde kunnet ha overtalt han til det, sånt som skjer med pappajente), og æ tenkte «nnnnjaaaaæææeeesj?» fordi det hadde vært så slitsomt. Hei, æ hete Siri, æ vil ikke dra til Kina fordi det hadde vært en anstrenganes ferie. Det e nesten flaut.) Samt at æ burde klage på eksamenskarakteren min og ett eller anna anna som æ har glemt. Greier:>
Vil du ha to noget smårare sitata fra dagens økt med Utropia-jobb? (selvfølgelig vil du ha det!) Nummer én va: «eg ser helt klart problemet med å dele seng» og nummer to «samleie utgår med skyhøye kneløft». Konteksten e unødvendig, men kneløftan va [det der ordet æ plutselig glemte: u-nokka, uintendert, uønska, uberettiga, ubehjelpelig, gudan vet]. Og så blei æ utilpass, men det e æ som regel, så. I tillegg til at æ va særdeles usjarmeranes, ifølge horoskopet mitt, fordi æ ikke hadde sjarm i dag. Sukk. Æ som skulle gjøre sånt et godt inntrykk. (også holdt æ på å be om en klem på et totalt upassanes tidspunkt, det va liksom en sånn dag. Men æ bare så [noen] og tenkte «æ vil ha en klem», men. Dela av mæ har fortsatt sperringe, tydeligvis:>) (æ kom fram til at æ ville krølle mæ sammen og bli forguda, hvilket ærlig talt e litt mye å be om de aller fleste. Anyways.)
Æ like facebook-statusa. Og ab via. Æ elske ab via, sjøl om den e litt uklar, siden det virke som en parodi. Den hadde nesten trengt en link av typen «alle siterte dokumenter kan finnes på http://uit.no/studstyret/moter/. Sitatene er kun korrekturlest. (bortsett fra det ene som ble kortet ned innholdsmessig…)» Men det e for seint å fikse det nu, så da blir det som det blir. I det minste fikk æ endra «sistesporet» til «bonussporet» i CD-anmeldelsen til Jørn, sånn at det ikke e to avslutningsspor. (det smått underholdanes i koffor æ vet så mye om akkurat det bonussporet kan vi jo bare la være å tenke på. (det e fascineranes da, egentlig, at det e med på den europeiske utgivelsen, siden det blei regna for ikke å passe inn og dermed ikke blei inkludert i den amerikanske/USAiske? utgivelsen.))
UANSETT. Ting e litt trist og æ skriv teite ting fordi æ ikke vil tenke på triste ting. Men ting blir bedre når æ endelig kan sove. Æ love <3
1det e muligens ulempen med å lese avisa til frokost, det e ikke som om æ stille mæ skeptisk til nokka som helst akkurat da. Bortsett fra lunken melk og sånt